in , ,

YKS Sınavına Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2020 yazının başında ülke genelinde birçok öğrenci, hatta öğrenime ara vermiş kişilerin de gireceği YKS sınavında başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken ayrıntıları bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Heyecanınızı Kontrol Altında Tutun

Bu sözü birçok uzman tarafından televizyonda veya benzeri yerlerde duymuşsunuzdur. Bu söylenen klişe söze öğrencilerin ayak uydurması zor bir durum. Çünkü bu zamana kadarki birikimleri ile birlikte YKS sınavına girecekler ve bu sınav onların gelecekte çalışacağı sektörü ve hatta işi belirleyecek. Bu yüzden kritik bir öneme sahip. Ancak bu kritik sınavda birçok öğrenci soruları bilse bile heyecanına yenik düşerek büyük yanlışlar yapmakta.

Bu duruma siz de düşmek istemiyorsanız sınavdan önceki birkaç gün boyunca uyku, yeme ve içme gibi rutinlerinizi belirli bir düzene oturtmalısınız. Bu sizin sınav esnasında özellikle baş ağrısı gibi çeşitli vücut problemleri çekmenize engel olacaktır.

Sınav Zamanlaması ve Belgeler

YKS Sınavına girmeden önce mutlaka sınava giriş belgesi ve kimliğinizin yanında olduğuna emin olunuz. Aksi taktirde sınav salonuna giriş yapamaz ve sınavı kaçırabilirsiniz. Geçtiğimiz sene yürürlüğe konulan kural doğrultusunda sınav salonuna 15 dakika önce, yani saat 10:00’da giriş yapmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sakızın Tarihi: Sakızın Üretim Amacı Nedir?

Sınava sadece 1 dakika geç kalmanız durumunda sınava alınmazsınız. Hatta sınava giriş belgesinde yer alan maddeye göre sınav yerine 1 saat önceden gelmeniz tavsiye ediliyor. Yüzlerce kişi üst araması ve çeşitli kontrollerden geçeceği için bir an önce sınav salonuna girmeniz gerekiyor

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments