in , ,

Yeni WordPress Kurulumunda İlk Yapılması Gerekenler

WordPress altyapısı tıpkı blog sistemi gibi insanların kendilerine ait bir sayfa açmalarına izin vermektedir. Bu sistem sayesinde ücretsiz olarak kendinize bir sayfa açabilir ve ilgili olduğunuz konularda içerik eklemeleri yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde hem vaktinizi değerlendirmiş olursunuz hem de internet üzerinden para kazanmaya adım atarsınız.

WordPress ilk kurulumunda bazı eklentileri eklemeniz gerekir. Bunlar sosyal medya paylaşım düğmeleri, yorum yapma kutucuğu ve iletişim sekmesidir. Bu eklentiler her sayfada mutlaka bulunması gereken eklentilerdir.

WordPress mi Blogger mi?

Kendine bir blog açmak isteyen kişilerin yapacağı ilk tercih blogu hangi platform üzerinde açacağına karar vermeleridir. Bu alanda çok büyük iki site birbirleriyle sürekli olarak yarış halindedir. WordPress ve blogger isteyen herkese kendilerine ait bir site açma fırsatı vermektedir. Bu iki platform arasında tercih yapmadan önce her iki sitenin de özellikleri bilinmelidir.

Blogger daha basit ve yaygın bir sistemdir. WordPress ise blogger sitesine göre daha karışık ama daha fazla özelliğe sahip bir sitedir. Dolayısıyla kendinize güveniniz var ise seçeceğiniz platform wordpress olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Uzatmak

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün müdür?
İnternetten para kazanmak birçok şekilde mümkün olmaktadır. Bunlardan en yaygın olanı site açarak ya da blogger kullanarak para kazanmaktır. Kendinize çarpıcı bir konu belirleyip bu yönde sitenizi şekillendirdiğiniz takdirde zamanla bu işten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments