in

Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Uzatmak

Günümüzde hemen herkesin elinde olan akıllı telefonların en büyük sorunu şarjlarının kısa sürede bitmesi ve ömürlerinin kısa olmasıdır. Bu yazımızda “akıllı telefonların pil ömrünü nasıl uzatabiliriz?” sorusuna yanıt arayacağız.

Akıllı telefonlarınızın pil ömrünü 2 katına çıkarmak için en önemli şart parlaklıktır.

Parlaklığını sonuna kadar kısmanız lazım ve çalışan uygulamaları sonlandırmanız lazımdır. Ve yattığınız zaman akıllı telefonlarınızı uçak moduna alırsanız pil ömrünüzü yaklaşık 1,5 kat arttırabilirsiniz.

Ram temizleyici uygulamalar da pil ömrünü azda olsa etkiler. Ve telefonunuzun şarjı yüzde otuz veya yirmi olduktan sonra hemen şarja takın eğer telefonunuz kapandıktan sonra şarja takarsanız hem pil ömrünü azaltıp hem de telefona zarar verir. Veya internete çok giriyorsanız 4.5G yerine 3G tercih etmelisiniz, 3G yerine 2G tercih etmelisiniz.

Sakın ama sakın pil ömrü azaltacak uygulamalar yüklemeyiniz çünkü o yüklediğiniz uygulama açık kaldığı için pil ömrünü çok fazla tüketir.

Şarjdayken telefonunuzla uğraşmak hem bataryaya zarar verip hem de pil ömrünü azaltır. Ve son olarak telefonunuzdan ayarlar bölümünden çalışan servislere girerek oradan çalışan servisleri kapatmanız tavsiye edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gelecek: Hidrojenle Çalışan Araçlar

Eğer bunları uygularsanız pil ömrünüzü 2 katına çıkartacaktır.

Yorumlar

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments